Říj
12

Karburátor

Standartní karburátor 12mm

Tak tenhle karburátor najdeme na každé sériové minibike, kterou zakoupíme.
Jako jediný s celé série karburátorů pro minibike má kohout na palivo, což je super věc, pokud budete hrabat v karburátoru, ale po čase zjistíte že to, zase tak dobré není.

V šoupěti se nachází jehla, která má 5 poloh, takže jde dobře naladit. Samozřejmostí je 1 hlavní tryska a volnoběh.

V plovákové komoře jsou pacičky s choulostivého materiálu. Sytič je manuální.

Plastová příruba dobře pobírá vibrace.

Průměr 12mm je ideální na sérii, ale i bigbore kit utáhne.
TUNING 15mm KARBURÁTOR

Tento karburátor jsem měl jednu sezónu na své motorce a musím říct – spokojenost.

Průměr 15mm a vyřešený plovák zaručují dobrý výkon a bezporuchovost.

Co není moc dobré na karburátoru je příruba, která je hliníková a tak vibrace z motoru jsou přenášeny na karburátor, což vede k víření směsi a někdy i praskání stahovací objímky. Ale jinak je to velmi dobrý karburátor.

TUNING 19mm KARBURÁTOR

Největší karburátor z celé série. Povedená kopie za pár drobných v kapse. Možnost nastavení jehly, volnoběhu, hlavní trysky a bohatosti směsi předurčují tento karburátor k závodním účelům.

Průměr 19mm zajišťuje maximální plnění motoru ovšem na ploché klapky to teda již není a tak jeho výkon využijete s klapkami v domečku. Příruba je gumová a tak se směs nevíří a nic nepraská. Samotná plováková komora je dost velká a i při náklonu máte vždy palivo tam kde má být.
TUNING 15mm KARBURÁTOR-walbro

Tento karburátor je elita mezi karburátory. Nejen díky svým vlastnostem, ale i díky faktu,  že na ladění už musíte něco umět!

Průměr 15.66mm je sice menší než u předchozí verze, ale tento karburátor se hravě vyrovná průměru až 20mm. Díky tomu dobře nastavíte směs.Tady žádná plováková komora není! Tudíž nehrozí vylití benzínu a motor vám bude běžet i vzhůru nohama neboť karburátor si bere benzín sám dle podtlaku.

Příruba je speciální hliníková s kanálkem na podtlak. Co se musí tady uvést je fakt, že jakákoli netěsnost ve spoji vede k nemožnému naladění motoru. Výhodou je krátký chod,ostrý přechod,vyšší otáčky a přesné nastavení směsi + nikde vám benzín nevyteče a rozměry jsou tak malé, že v pohodě za karburátor dáte domečkové klapky.

Tento typ walbra se hodí pro motory do 50 ccm.

Napsat komentář

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>